Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe
article preview

Mérlegen az elmúlt év

Évértékelő gyűlését tartott a Veszprém megyei polgárőrségek szövetsége a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság épületében november 28-án.

A jelenlévőket Mezei József köszöntötte, Dr. Tarcsa Csaba rendőr dandártábornok urat, a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda igazgatóját, Dányi Béla tűzoltó dandártábornok urat, a Veszprém Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság Igazgatóját, Anda György rendőr ezredes urat, a Veszprém Megyei Rendőr főkapitányság Rendészeti Főkapitány helyettesét, Kozma Zoltán urat, az Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság Közép-dunántúli Regionális Igazgatósága Igazgató helyettesét, Dézsi János urat, a Veszprém Megyei Polgárőrségek Szövetsége elnökét, valamint a városi rendőrkapitányságok vezetőit és a meghívott vendégeket.

dscf1332.jpg

Elsőként  Dézsi János a Veszprém megyei polgárőr szövetségek elnöke ismertette az idei évben történt eseményeket és eredményeket.  Megköszönte a megyei polgárőrök ez évi munkáját, de felhívta a figyelmet, a még hátralévő adventi időszak fokozott szolgálataira. Külön megköszönte az elnökség munkáját mert betegség miatt sajnos sokáig nem tudott részt venni a feladatok elvégzésében.

dscf1346.jpg

A folytatásban Anda György rendőr ezredes, a Veszprém Megyei Rendőr főkapitányság Rendészeti Főkapitány helyettese értékelte a megyei polgárőrök munkáját. Tolmácsolta Dr. Fellegi Norbert r. ezredes, mb. megyei rendőrfőkapitány üdvözletét és köszönetét ez elmúlt évben végzett munkáért mert ő magán elfoglaltsága miatt sajnos nem tudott jelen lenni a rendezvényen. A beszámolóban elhangzott, hogy a megyei polgárőröket elismerés illeti, hiszen az elmúlt évben is hozzájárultak a kiegyensúlyozott közbiztonság eléréséhez.

dscf1350.jpg

Ezt követte Dányi Béla tűzoltó dandártábornok, a Veszprém Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság Igazgatójának a beszéde, aki megköszönte a polgárőrök éves munkáját, és azt tanácsolta, hogy érdemes lenne átgondolni az egyesületeknek, hogy akár önkéntes tűzoltóként is tevékenykedjenek.

dscf1356.jpg

A beszédet Dr. Tarcsa Csaba rendőr dandártábornok, a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda igazgatója folytatta, aki gratulált az elért eredményekhez és szakmai sikerekhez, egyben megköszönte a meghívást az évértékelő gyűlésre.

dscf1358.jpg

Felszólalt még Kozma Zoltán, az Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság Közép-dunántúli Regionális Igazgatósága Igazgató helyettese, aki örömmel számolt be arról, hogy az országban először a Veszprém Megyei Polgárőrségek szövetségével kötöttek együttműködési megállapodást.

 A beszédek után már csak az elismerések átadása volt hátra, ami a következő képen alakult.

dscf1362.jpg

A Veszprém Megyei Polgárőrségek Szövetsége elnöksége a több éven át végzett eredményes együttműködés és a szövetségnek nyújtott támogatás elismeréseként, ajándéktárgyat adományoz Dr. Tarcsa Csaba rendőr dandártábornok úrnak, volt Veszprém Megyei Rendőrfőkapitánynak.

 

dscf1365.jpg

A Veszprém megyei Polgárőr Szövetség Elnökségének javaslata alapján az OPSZ:

 • Polgárőr Érdemkereszt arany fokozatát adományozza Piros Ottó, honvéd ezredes úrnak.

Polgárőr Érdemkereszt ezüst fokozatát adományozza

 • Ács Józsefné Noszlopi Polgárőr Egyesület
 • Mészáros Tamás  Öcs Polgárőrség

Polgárőr Érdemkereszt bronz fokozatát adományozza

 • Miklai Ferenc  Szigligeti Polgár Egyesület
 • Berta Pál  Veszprémgalsa Polgárőr  Egyesület

A Veszprém Megyei Polgárőr Szövetség elnöksége a 2014 évben alapította a Szent László plakettet. A megye polgárőrségének munkájában kiemelkedő teljesítés elismerésére, járási koordinátorok és az egyesületi elnökök javaslata alapján az elnökség határozata alapján:

Szent László  plakettet adományozza:

 • Takács Ákos  Badacsonytomaji Polgárőrség 
 • Szabó Zoltán  Dobai polgárőrség
 • ifj. Sztána László  Papkeszi polgárőrség
 • Nagy Mária  Balatonalmádi polgárőrség
 • Németh Norbert  Gógánfai polgárőrség
 • Glück Bernadett  Bándi polgárőrség
 • Magasházi János  Bándi polgárőrség
 • Földing Sándorné  Nagyesztergári polgárőrség       
 • Körmendi Zsoltné  Ajkai polgárőrség tagját
 • Karácsony József  Pápai polgárőrség tagját
 • Pammer Zoltán  Pápai polgárőrség tagját
 •  

A Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság Vezetése a Rendőrséggel közös aktív szolgálat elismeréseként, a rendőrkapitányságok javaslata alapján

Dicséretben részesíti és a Szent György plakettet adományozza:    

 • Gaál József  Ajkai polgárőr egyesület
 • Lajos Gyula Kolontári polgárőr egyesület
 • Papp Zoltán  Litéri polgárőr egyesület
 • Marton József  Balatonudvari polgárőr egyesület
 • Nagy Attila  Lovászpatonai polgárőr egyesület
 • Nagy Pál  Monostorapáti polgárőr egyesület
 • Vass Géza  Zalagyömörői polgárőr egyesület
 • Takács Béla  Vilonyai polgárőr egyesület
 • Andorkó János Nagyvázsonyi polgárőr egyesület
 • Dülk Józsefné  Nagyesztergári polgárőr egyesület

dscf1399.jpg

Dányi Béla tü. dandártábornok, a Veszprém Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgatója a tűzvédelemért nyújtott kiemelkedő tevékenysége elismeréséért emléktárgyat adományoz:

 • Szabó László úrnak, a Somlóvásárhelyi Polgárőr és Önkéntes Tűzoltó Egyesület elnökének.

Az elismerések után, az EDR rádiók ünnepélyes átadására került sor. Mint korábban  megírtuk, ezer darab Tetra rádiót adományozott a Pro-M Zrt az Országos Polgárőr Szövetségnek, hogy ezzel is segítse a polgárőrök kommunikációját szolgálatadás közben. Az AIRBUS DS SLC francia cég pedig lemondott az ezer darab rádió EDR használati licencéről, vagyis 140000 eurós adományt ajánlott a Polgárőrségnek.

dscf1403.jpg

 Ebből az 1000 darabból a megyénk  45 darabot kapott, amit jelképesen Nyemcsok Györgyné és Dülk József járási koordinátorok vehettek át az évértékelő ülésen. Az elnökség a rádiókat, az egyesületi igényeket figyelembe véve osztották szét  a járások között.

Gratulálunk mindenkinek  az elismerésekhez, és további sok sikert kívánunk a munkájukhoz.

 

Nagy Zoltán

 

A gyűlésen készült videó:

 

Hozzászólások

Hozzászólás megtekintése

Hozzászólások megtekintése

Nincs új bejegyzés.

Profilkép

Utolsó kép

Pontos idő


Naptár


Hírek


Időjárás


Közösségi oldalunk


Több mint önkéntesség


Levelezőlista


Archívum

Naptár
Július
2022
Ke Sze Csü Szo Va
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Elérhetőség

Troják Mihály

Szápár Polgárőr Egyesület
8423.Szápár. Kossuth.u

+36 30 709 - 8455 ; +36 20 299-2705

szaparpolgaroregyesulet@gmail.com

Statisztika

Most: 1
Összes: 250163
30 nap: 3072
24 óra: 86