Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe
article preview

Kitüntetések, elismerések Nemzeti ünnepünkön – a hétköznapok hőseit köszöntötték

Az 1956. évi forradalom és szabadságharc kezdetének 61. évfordulójára emlékezve és a Magyar Köztársaság kikiáltásának 28. évfordulója tiszteletére díszünnepséget rendezett az Országos Polgárőr Szövetség a Fővárosi Büntetés-végrehajtási Intézet színháztermében október 19-én.

Az 1956. évi forradalom és szabadságharc kezdetének 61. évfordulójára emlékezve és a Magyar Köztársaság kikiáltásának 28. évfordulója tiszteletére díszünnepséget rendezett az Országos Polgárőr Szövetség a Fővárosi Büntetés-végrehajtási Intézet színháztermében október 19-én.

 

6-opsz-23-ai-unnepseg-elismeresek-em-777x437.jpg

 

A megjelenteket – közöttük is dr. Simon Miklóst az Országgyűlés Honvédelmi és rendészeti bizottságának alelnökét, dr. Nagy Istvánt a Földművelésügyi Minisztérium parlamenti államtitkárát, dr. Halmosi Zsolt r. vezérőrnagyot rendészeti országos főkapitány-helyettest, Schmehl János bv. vezérőrnagyot a Büntetés-végrehajtás Országos parancsnokának biztonsági és fogvatartási helyettesét, Bucsek Gábor r. vezérőrnagyot Budapest rendőr-főkapitányát és Bartók Péter tű. ezredest az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság gazdasági főigazgató-helyettesét, valamint a társ- és együttműködő szervezetek képviselőit – a narrátor Farkasné Beneda Orsolya köszöntötte.

A 26 éves polgárőr mozgalom bebizonyította, hogy helytállással, szorgalommal, önkéntes munkával jobbá, biztonságosabbá tehetjük országunkat. A rendvédelmi szervekkel kiválóan együttműködő, a modern kor kihívásainak megfelelni tudó Polgárőrség a közbiztonság egyik meghatározó erejévé vált. Ez az Önök munkájának eredménye! Köszönet a sok milliónyi óráért, amit önkéntesen a közösség szolgálatában töltöttek! – kezdte ünnepi beszédét dr. Simon Miklós.

A szónok ezt követően emlékezett és emlékeztetett az 1956-os forradalom és szabadságharc évfordulójára, külön is kiemelve dr. Kopácsi Sándor r. altábornagy, Budapest akkori főkapitánya szerepvállalását, akinek tettei nem maradtak megtorlatlanul. Életfogytiglani börtönbüntetéséből 1963-ban helyezték feltételes szabadságra, majd 1975-ben Kanadába távozott, ahonnan a rendszerváltás időszakában tért vissza. Alapító elnöke volt az Országos Polgárőr Szövetségnek.

Az országgyűlési bizottság alelnöke a továbbiakban azt emelte ki: a mai kornak is megvannak a mai kihívásai. Emberöltőről emberöltőre az országot meg kellett védeni, s ma főleg ez a feladatunk, mindannyiunknak! A biztonságot, a kultúrát, a hitet ma olyan veszély fenyegeti – hangoztatta –, ami veszedelmesebb minden eddigi erőnél, amivel Európa valaha találkozott. A magyarok válasza ma is az, ami 1956-ban volt: elég volt! Magyarország meg fogja védeni magát, a határait és a szabadságát! Magyarország van, volt és lesz! – idézte Széchenyi Istvánt, majd ünnepi gondolatait ezzel fejezte be: „Isten áldja emléküket és adjon erőt a küzdelmekhez!”

Az ünnepi beszédet követően elismerések átadására került sor, Dr. Pintér Sándor Magyarország belügyminisztere jutalmát adta át Dr. Halmosi Zsolt r. vezérőrnagy és dr. Túrós András az Országos Polgárőr Szövetség elnöke,  dr. Rácz Adriennek, az OPSZ Lovas Tagozata vezetőjének, Jászovics Lászlónak, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Polgárőr Szövetség elnökhelyettesének, Sárközi Lászlónak, a Mórahalmai Önvédelmi Egylet Polgárőrség elnökének és Völgyi Ferencnek, a Heves MPSZ elnökének.

Papp Károly r. altábornagy, az ORFK vezetője főkapitányi dicséretben és tárgyjutalomban részesítette Feketéné Szántó Máriát, a Kőröshegyi PE titkárát, Kiss Viktóriát, a Vas MPSZ elnökségi tagját, a Claudius PE elnökét, Tokovicz Árpádot, a Győrszemerei PE elnökét, Szijártó Lászlót, a Pomázi PE tagját, Kerekes Jánost, a Tiszakécskei PE alelnökét és Batiz Istvánt, a Csongrád MPSZ elnökét.

A BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság vezetője, dr. Góra Zoltán tű. vezérőrnagy főigazgatói ajándék tárgyjutalmát vehették át Bartók Péter tű. ezredestől Bulyáki Bálint, a Dél-Budai Önkéntes Mentőcsoport és az Újbudai Polgárőrség tagja, Bíró Tibor, a Tiszafüredi Városi Polgárőrség tagja és mentési vezetője és Peredi László, az Ásványrárói Önkéntes Tűzoltó és Polgárőr Egyesület tagja.

A Polgárőrség legrangosabb kitüntetését, a Kopácsi Sándor Polgárőr Érdemrendet vehette át dr. Túrós Andrástól dr. Sipos Gyula r. vezérőrnagy, a Zala MRFK vezetője, dr. Nagy István, a Földművelésügyi Minisztérium parlamenti államtitkára, Bucsek Gábor r. vezérőrnagy, a BRFK vezetője, dr. Fekecs Dénes, az OPSZ pénzügyi-gazdasági elnökhelyettese, a Bács-Kiskun MPSZ elnöke, Cseh László, a Baranya MPSZ elnöke, dr. Szilák Mihály, a Tolna MPSZ pénzügyi ellenőrző bizottságának elnöke, dr. Hegedűs György, az OPSZ Etikai Bizottágának elnökhelyettese, Fuksa Ágnes, a Baranya MPSZ elnökhelyettese, Szabó Sándor,a Gyenesdiási Polgárőr és Vízi Egyesület elnöke és Poór Gyula, a Somogy MPSZ elnöke.

Az OPSZ Elnöksége példamutató polgárőr tevékenységükért, eredményes, áldozatkész munkájuk elismeréseként az „Év Polgárőre” kitüntetésben részesítette Egresi Pétert, /Budapest, Központi PE/, Plávits Zoltán Lászlót, /Baranya, Mecsek PE/, Szabó Klárát, /Bács-Kiskun, Bócsa Községi PE/, Gazsó Attilát, / Füzesgyarmati Polgárőrség KHSZ/, Szokircsák Istvánt, /Borsod-Abaúj-Zemplén, Sajóvámos PE/, Dékány Pétert, /Csongrád, Balástya PE/, Fehér Istvánt, /Fejér, Velence Polgárőrség/, Gősi Tibornét, /Győr-Moson-Sopron, Hegyeshalmi PE/, Tóth Kornéliát, /Hajdú-Bihar MPSZ/, Faragó Istvánt /Heves, Ecsédi Polgárőrség/,Patakiné Györgyfi Anikót, /Jász-Nagykun-Szolnok, Pusztamonostori PE/, Nagy Aladárt, /Komárom-Esztergom, Dadi PE/, Szabó Norbertet, /Nógrád, Hollókői PÖTE/, Simonyi Zsoltot, /Pest, Polgárőrség Szentendre/, Gazdag Ferencet /Somogy, Siófok Közbiztonságáért PE/, Gilányi Tibor Zsoltot /Szabolcs-Szatmár-Bereg, Balkányi PE/, Király Gábort, /Tolna, Dombóvári PE/, Kovács Ferencet, /Vas, Sárvár Városi PE/, Magas Gézát /Veszprém, Ajkai PE/ és Donáczy Dezsőt /Zala, Zalaegerszeg PE/.

Az „Év Polgárőr Egyesülete” kitüntetésben részesült a Ferencvárosi PE /Budapest/, Kistótfalui PE /Baranya/, Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor PE /Bács-Kiskun/, Körösújfalu PE /Békés/, Tiszavalk PE /Borsod-Abaúj-Zemplén/, Makói PE /Csongrád/, Perkátai Polgárőrség /Fejér/, Kónyi PE /Győr-Moson-Sopron/, Nádudvari PKE /Hajdú-Bihar/, Szajlai PE /Heves/, Városi PE Kunszentmárton /Jász-Nagykun-Szolnok/, Sárisáp-Annavölgy PE /Komárom-Esztergom/, Ceres és Mikrotérsége PE /Nógrád/, Pilisszentiváni PTE /Pest/, Somogysámsoni PE /Somogy/, Polgárőrség Tuzsér Egyesület /Szabolcs-Szatmár-Bereg/, Szekszárdi PE /Tolna/, Csákánydoroszlói PE /Vas/, Csabrendek Község ÖTPE /Veszprém/ és Besenyő és Öreghegy PE /Zala/.

A Polgárőrséggel végzett kiemelkedő együttműködése elismeréseként az „Év Polgárőr Pedagógusa” kitüntetést érdemelte ki  Takátsné Légrádi Éva /Óhegy PE, Budapest/, Szűcsné Süllős Andrea /Mohácsi PE, Baranya/, Csankovszki Tibor /Fülöpjakab PE, Bács-Kiskun/, Óvári Attila Mihály /Békéscsaba Jaminai PE, Békés/, Halász Tamás /Taktakenéz PE, Borsod-Abaúj-Zemplén/, Kovács Andrea /Csanytelek PE, Csongrád/, Ábele Mártonné /Csókakő Község PE, Fejér/, Lüvi-Funk Alexandra /Nyúli „Bűnmegelőző” PE, Győr-Moson-Sopron/, Struba József Levente /Polgári PE, Hajdú-Bihar/, Sárándi István /Heves Város PE, Heves/, DeákRóza /Tiszafüred Városi Polgárőrség, Jász-Nagykun-Szolnok/, Kákonyi Gellért /Nyergesújfalu Város PE, Komárom-Esztergom/, Gál Zoltán /Balassagyarmat Járási PE és Bűnmegelőzési Központ, Nógrád/, Inczeffy Zsuzsa /Ócsa Városi Polgárőrség, Pest/, Horváth Norbert, /Nagyberényi PE, Somogy/, Király Lajos /Csarodai PTE, Szabolcs-Szatmár-Bereg/, Horváthné Támer Ilona /Dunaföldvári Polgárőrség, Tolna/, Zolnai Attila /Egyházashetyei ÖTPE, Vas/, Hajdu Péter /Szentgáli PE, Veszprém/ és Katonáné Farkas Piroska /Pölöskei PE, Zala/.

Az OPSZ Elnöksége a polgárőrök munkájáról hiteles és korrekt tudósításaiknak, sajtómunkájuknak elismeréseként a „Polgárőrség Sajtódíja” kitüntetést adományozta Tarczy Gyulának, a Nyíregyháza Televízió főszerkesztőjének és Fábián Barnának, az MTVA szerkesztő-riporterének.

Az „Év Lovas Polgárőre” kitüntetést Rajzinger Róbert, az Alsónémedi PE tagja vehette át. Az „Év Balatoni Polgárőre” kitüntetésben Dóczi Attila, a Keszthelyért PE tagja és Selmeczi Ferenc, a Balatonudvari PE tagja részesült.

Életmentésben tanúsított bátor magatartása elismeréseként „Életmentő Érdemérem” kitüntetésben részesült Filkó Péter /Sóstói PE/, Szalai Dániel Attila /Százhalombattai Közbiztonsági EPSZ/, Kisbódi Gáspár /Jászjákóhalmai PE/ és Polgár József /Jászárokszállás PE/.

Polgárőr Érdemkereszt Arany fokozata kitüntetés kapott Kun Pál /Százhalombattai Széchenyi István Szakgimnázium és Gimnázium pedagógusa/, Balogh László /Ebesi PE/, Szalai Attila /Százhalombattai KEPSZ/, Szabó Kornél Csaba /Zalátai PE/, Szuetta Béla /OPSZ Lovas Tagozat/ és dr. Simon Miklós, az Országgyűlés Honvédelmi és rendészeti bizottságának alelnöke.

OPSZ Elnöki dicséretben és jutalomban részesült Szabó Zoltán, a Jász-Nagykun-Szolnok MPSZ elnöke, Sönher János, a Mecséri PE tagja, Csaplár Attila, a Mecséri PE elnöke, Bedi Ákos, a Vas MPSZ elnöke és Horváth Róbert, a Zala MPSZ elnöke.

Az elismerések átadása után ünnepi műsort adott Szegedi Csaba, a Magyar Állami Operaház 2017-ben Magyar Bronz Érdemkereszttel kitüntetett lírai baritonja. Zongorán kísérte Tóth Sámuel Csaba korrepetitor, zongoraművész. A nagy sikerű, ráadás számra is visszatapsolt előadás után állófogadás volt, amelyen dr. Nagy István, a Földművelésügyi Minisztérium parlamenti államtitkára mondott pohárköszöntőt.

Tóth Zoltán

Fotó: Erdei Mihály

 

Hozzászólások

Hozzászólás megtekintése

Hozzászólások megtekintése

Nincs új bejegyzés.

Profilkép

Utolsó kép

Pontos idő


Naptár


Hírek


Időjárás


Közösségi oldalunk


Több mint önkéntesség


Levelezőlista


Archívum

Naptár
Január
2022
Ke Sze Csü Szo Va
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Elérhetőség

Troják Mihály

Szápár Polgárőr Egyesület
8423.Szápár. Kossuth.u

+36 30 709 - 8455 ; +36 20 299-2705

szaparpolgaroregyesulet@gmail.com

Statisztika

Most: 3
Összes: 217871
30 nap: 6576
24 óra: 196