Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe
article preview

Jól szerepeltek a lovas polgárőrök a lovasversenyen

Idén ismét meghívást kapott az Országos Polgárőr Szövetség Lovas Tagozatának csapata a Nemzetközi Rendőr Lovasversenyre. A szám szerint ötödik nemzetközi verseny Mezőhegyesen került megrendezésre, a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. lovas pályáján a Készenléti Rendőrség szervezésében 2019. május 17-én. A szlovák, a szlovén és a szerb rendőrség képviselői mellett a Hajdú-Bihar Megyei Rendőr-főkapitányság, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság, valamint a Készenléti Rendőrség lovasrendőrei mérték össze felkészültségüket.

Idén ismét meghívást kapott az Országos Polgárőr Szövetség Lovas Tagozatának csapata a Nemzetközi Rendőr Lovasversenyre. A szám szerint ötödik nemzetközi verseny Mezőhegyesen került megrendezésre, a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. lovas pályáján a Készenléti Rendőrség szervezésében 2019. május 17-én. A szlovák, a szlovén és a szerb rendőrség képviselői mellett a Hajdú-Bihar Megyei Rendőr-főkapitányság, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság, valamint a Készenléti Rendőrség lovasrendőrei mérték össze felkészültségüket.

 

5lovasrendor1.jpg

 

A polgárőrséget képviselő lovas csapat tagjai: Gelencsér Gitta és Tövis (Érd Városi PE), Oszterman ZIta és Ozmó (Arlói PE), Drahos József és Robi (Kecskeméti Lovas PE), valamint Drabant Zoltán és Zsargon (Lajosmizsei PE) voltak. A Lovas Tagozat színeiben induló lovas polgárőrök versenyen kívül vettek részt az eseményen.

_sja4881.jpeg

A szimultán verseny sorsolása nem kedvezett a polgárőr csapatnak, mivel egymást húzták ki a kalapból, egymás ellen kellett versenyezniük, az első körben így lefeleződött a polgárőr csapat. Oszterman Zita Szikra nevű lovával Drabant Zoltánt és Zsargont ejtette ki, míg Gelencsér Gitta Tövissel Drahos Józsefet és Robit. Ez utóbbi páros itt búcsúzott is, mivel a délutáni akadályversenyen indulást sportszerűen visszamondta Drahos József a ló jóléte érdekében, mivel észlelte, hogy Robi mozgása a szimultán ugratás után nem volt teljesen harmonikus. Szimultán versenykategóriában első helyezett lett a Készenléti Rendőrség versenyzője, Makár Henrietta r. törzsőrmester, második helyen a szerb Mladen Zifkovic, míg a harmadik helyen a szintén szerb Milan Milosevic végzett. Amennyiben versenyben indult volna a polgárőr csapat, Gelencsér Gitta Tövissel az előkelő 3. helyet szerezhette volna meg.

_sja4755-e.jpeg

A délután megrendezett rendőri akadályverseny igen komoly fizikai állóképességet követelt meg lótól és lovastól egyaránt, mivel 30 feladat közül 25 ugrás volt, így erősen sportverseny jellegű volt a terhelés. A military szakasz során vízben is kellett ugrásokat teljesíteni, fahídon átvágtázni és komoly szintkülönbségeket is le kellett küzdeni a lovasoknak. Ebben a versenyszámban a lajosmizsei Drabant Zoltán polgárőr teljesített a legjobban a polgárőreink közül Zsargon nyergében. A ló, bár ilyen jellegű versenyen még korábban nem vett részt, minden feladatot elsőre elvállalt. A lovasnak azonban nemhogy a nyeregből lövésről, de egyáltalán a lövéssel kapcsolatban sem volt tapasztalata, így nem meglepő, hogy a lufit sajnos nem sikerült eltalálnia. Szépen teljesített a két amazon polgárőr is. Gelencsér Gitta és Tövis is keveset hibázott, de a tömegoszlatást szimbolizáló kukatolás mondhatni felbosszantotta a mént, amely felágaskodva két első lábával csapkodni kezdte a szemetes konténert. Tövist bár végül sikeresen teljesítette a feladatot, túl sok időt vesztettek, amiért külön hibapontokat kaptak. Oszterman Zita lovat cserélt, és a délutáni akadályversenyben Ozmó nyergében indult. Kiegyensúlyozott teljesítményt mutattak, annak ellenére, hogy a lónak ez volt az első ilyen jellegű versenye.
A rendőri akadályverseny kategóriában az élen a szerb Mladen Zifkovic végzett, a dobogó második fokára a Készenléti Rendőrség törzsőrmestere, Soltész Barnabás állhatott fel, a harmadik helyet a szerb Milan Milosevioc szerezte meg. Az abszolút győztes díját Mladen Zifkovic kapta.
A legeredményesebb lovas polgárőr a napi összesítésben Gelencsér Gitta (Érd Városi PE) lett Tövis nyergében.

(Szerző: Rácz Adrienn, fotó: Sebestyén Jenő)

További képek itt, illetve a Fotóalbumban

 

Hozzászólások

Hozzászólás megtekintése

Hozzászólások megtekintése

Nincs új bejegyzés.

Profilkép

Utolsó kép

Pontos idő


Naptár


Hírek


Időjárás


Közösségi oldalunk


Több mint önkéntesség


Levelezőlista


Archívum

Naptár
Április
2021
Ke Sze Csü Szo Va
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Elérhetőség

Hegedüs ZoltánSzápár Polgárőr Egyesület
8423.Szápár. Kossuth.u

Telefon:
+36/30/2404527
+36/20/5283659
+36/30/5678655

polgarorszapar@citromail.hu

Statisztika

Most: 2
Összes: 167776
30 nap: 4475
24 óra: 208